Vadim Redkin

Vadim Redkin sündis 19. aprillil 1958 ja kasvas üles Voronežis teadlaste peres. Lõpetanud kõrgkoolis kiitusega metallitöötlemise eriala, asus ta ­tööle ühes Venemaa juhtivas uurimisinstituudis. Aga just siis, kui väitekiri oli peaaegu valmis otsustas Vadim oma  teadlasekarjääri vahetada muusikaõpingute ja laulja elukutse vastu. Temast sai solist ja muusik rokk-grupis Integraal. Algas rohkete ülevenemaaliste ringreiside periood, kus tehti koostööd erinevate muusikutega ning ansambel kogus kiirelt kuulsust.

1991 aastal kutsusid sõbrad Vadimi Moskvas toimuvale avalikule kohtumisele Vissarioniga (Viimase Testamendi Kiriku looja ja juht). Sellest kohtumisest kujunes oluline murdepunkt Vadimi elus. Juba esimesel kohtumisel tundis ta Vissarionis ära väga lähedase inimese – justkui sõbra, keda pole kaua näinud.

Vissarioni õpetust kuulates tekkis Vadimil selgus varasemate vaimsete õpetuste – Bhagavad Gita, Uue Testamendi ja Koraani kaudu omandatud teadmistes. Kõik asetus oma kohale ja Vadim otsustas hakata järgima Vissarioni õpetust.

Pooleliolev plaat jäi lõpetamata ja aktiivne muusiku elu jäi kõrvale. Vadim asus elama taigasse, ökokogukonda, et järgida inimest ja loodust säästvat elulaadi. Elust ökokogukonnas räägib Vadim järgmist: “Eluviisid on meil tervislikud. Oleme taimetoitlased ning toitume sellest, mida mets ja maa meile annavad. See seob meie elurütmi aastaaegade vaheldumisega. On kündmise aeg, lõikuse aeg, puude varumise aeg. Püüdleme selle poole, et valmistada, kasvatada ja varuda kõik eluks vajalik oma kätega.”

Juba 14 aastat kirjutab Vadim üles ökokogukonnas toimuvaid sündmusi, esile kerkinud küsimusi ja Vissarioni vastuseid neile. Pearõhk on sellel, kuidas  erinevates  olukordades õigesti käituda – kuidas suhtuda austusega loodusesse, lähedastesse ja meile tundmatutesse inimestesse. Kirjapandu koondub raamatusse “Viimane Testament”, millest on praeguseks ilmunud kaheksa venekeelset köidet.

Koos kunstnikust abikaasa Aljonaga kasvatab Vadim tütreid Sofiat ja Želannat. Lastegagi armastab ta lõbusalt laulda ja tantsida.  Peret peab Vadim suureks kooliks, kus pereliikmed on sõpradeks, kes aitavad üksteisel oma nõrkustest üle saada. Sel kombel pere tugevnebki.

Laulmist pole Vadim sugugi unustanud. Pole just harvad need hetked, mil taigas mägede vahel kõlab tema reibas hääl. Samuti erinevates paikades ringi reisides annab ta kus vähegi võimalikl mõne kontserdi.

Muusika ja teksti kirjutab Vadim ise. Laulud on  positiivsed ja õpetavad elust rõõmu tundma. Endiselt on talle südamelähedane rokk-muusika, aga ka ballaadid ja reagge. Paljud laulud on armastusest. “Armastus on alati kingitus, toob rõõmu ja tarkust  ka sel juhul, kui lahku minnakse. Õnnetut armastust ei ole”, ütleb Vadim.

Vadimi ümber on alati lõbus ja lihtne, südamlik ja vaba atmosfäär. Ta hindab iga hetke kui Jumala kingitust, usaldades kõike sündivat, kuna see toimub meie hüvanguks.

Eestit mitmeid kordi külastanud Vadim ütleb, et hakkab eestlastest aru saama, ja et meie näol on tegemist omanäolise rahvaga.