Vadimi intervjuu Eesti Naises

Vadim Redkin: Mul on tehniline kõrgharidus ja kaitstud väitekiri metallide külmpressimise teemal. Vissarioniga tutvusime justkui juhuslikult. Olin siis ansambli Intergal laulja. Kord proovi vaheajal kutsuti mind kohtumisele – kohale sõitis prohvet Siberist! Tundsin kohe ära, et see on mulle. Olin juba enne hea tuttav nii koraaniga kui ka hinduisimi ja uue testamendiga. Vissarion aitas kõik üheks tervikuks ühendada.

HINGE RÄNNAKUD

Inimene peab oma tundeilma tundma ja sisehäält kuulama – nii et end ei petaks. Me usume, et inimene sünnib uuesti inimesena ja ta eelmise elu kvaliteedist sõltub, kellena ta järgmise elu saab. Mehe ja naise hing on eri omadustega. Harmoonia tasakaalu alusel sünnib naine reeglina uuesti naisena ja mees mehena.

SAMASOOLISTE SUHETEST

Kui mees ei suhtunud oma naistesse õigesti, võib mehe hing ka naise kehasse sündida. Siis võivad tal olla homo-seksuaalsed kalduvused.
Juhul kui naise kehas on mehe hing, püüab ta olla mehelikult aktiivne. Sageli on sellisel naisel lesbilised kalduvused. Ka meie kogukonnas on lesbiline paar, kel on väga suur loominguline potentsiaal. Nad kasvatasid koos lapsegi suureks.

Vastassoo kehasse sündinud hinged võivad tunda soovi sugu vahetada. Kuid neile oleks parim elada elu just selles kehas ja võtta see katsumus vastu, valides vastassoost partneri – et õppetund läbida.

INTIIMSED JÄLJED

Intiimne tegevus jätab informatsioonilise jälje teise inimesse. Seega võib lapses olla informatsiooniline jälg ka naise eelmiselt partnerilt. Naine peab siis aru saama, et selle eest vastutab vaid tema. Sügavaima jälje jätab naisesse tema esimene mees. Ka mees võrdleb uusi naisi esimese naise jäetud jäljega.

ABORDI STRESSIKOOD

Naine on elu kandja ja jätkaja. Abort jätab naisesse stressi, surma koodi. See avaldab mõju naise järgmise lapse elule. Näiteks võivad tal tekkida enesetapumõtted. See ei tähenda muidugi, et need realiseeritaks.
Abordi kood mõjutab naise hinge ka järgmises elus – näiteks ta ei jää rasedaks või antakse talle lapsed selliste kogemuste hinnaga, et naine mõistab, milline kingitus on laps. Ja sellega muudab naine eelmise elu negatiivseid kogemusi.

VASTUTUS MEHEL

Rasestumise eest kannab meil vastutust mees – ta on kohustatud hoolitsema, et naine ei rasestuks soovimatult. Kui mees ei tea, kuidas seda teha, siis meie, kogukonna vanemad mehed, õpetame. Sündimus on meil suur, ületab suremuse viis korda. Keskmiselt kaks-kolm last on peres.

SEKSIEELNE KOOSELU

Meil on reegel: kui mees ja naine leiavad teineteist, siis enne voodisse minekut nad elavad teatud aja koos. Et ei oleks nii, et naine pärast ütleb: mulle ei meeldi, kuidas mees lusikaga hambaid koksib… Paljugi mis kõik võib närvidele käia – naine peab mõistma, kas ta suudab sellega igapäevaselt toime tulla.

Kui paar on juba jõudnud intiimsuhteni, siis mehel pole enam õigust suhtest välja astuda – aga naisel on. Mees peab mõistma oma vastutuse suurust: naine on su sõber, keda õpid teenima. Mees ei tohi naise sfääri robustselt siseneda. Naine aga ei tohi pereelus mehe vastutuse sfääri sisse sõita. Mees peab huvi tundma naise ja naine mehe siseilma vastu. Abielludes olgu naine veendunud, et just selle mehe siseilm on tema jaoks väga köitev.

NAISTE NAUDINGUD

Naistel on palju geneetiliselt kaasa tulnud hirme. Näiteks väljendada vabalt, mis talle intiimses mõttes meeldib. See keeld sunnib sageli ütlema, et kõik on hästi, kuigi pole nii. Aga kui naine ei väljenda oma rahulolematust, siis ta võib jääda haigeks. Suur viga on ka see, kui naine astub seksuaalvahekorda siis, kui ta tegelikult ei soovi seda.

Naise rahuldamatus on tõsine probleem. Mees peab vahekorras rahulduse saama mitte oma isiklikust, vaid just naisele valmistatud rahuldusest, sellest, et naine naudib protsessi. Kui noor seda ei oska, siis vanemad mehed õpetavad.

LASTE KASVATAMISEST

Vanemad ei tohi lapsi survestada, et nad elaksid nii nagu meie. Kui laps on iseseisev, valib ta oma tee ise; kui ta esitab küsimusi, siis vastame, aga ei suru end peale. Vahel lähevad vissarionlaste lapsed mujale õppima, kuid enamik neist tuleb harituna tagasi. Nad püüavad saada just seda haridust, mida on meie kogukonnas vaja. Naised näiteks õpivad õpetajaks, õpivad loomingut, käsitööd… Enamik rõivaid õmmeldakse meil ju ise, ka kangast kootakse ise.

Minu särgi riide kudus muide kangastelgedel eestlanna Ester, kes on meie juures elanud kuus aastat. Selle Eesti rahvusmustriga särgi panen enamasti selga esinemise ajaks. Mu vanem tütar õpib Krasnojarskis spordi ja turismi koolis. Ta tahab tulevikus juhtida ökoturismi gruppe. Viimasel ajal ta helistab mulle sageli ja küsib nõu vastassooga suhtlemise alal. Mina soovitan oma seisukoha alati avameelselt välja öelda – paar peab suhet alustades olema valmis vastastikuseks vastutuseks.

INTERNETI MÕJU

Õpetame oma lapsi, kuidas õigesti internetti kasutada.
Kuna meie juures on ka noortel vaja väga palju tööd teha, siis neil pole eriti vaba aegagi. Mu 12aastane tütar tohib olla netis tund aega päevas – ja kõik kodutööd peavad olema tehtud selleks ajaks.

Elekter on meil oma – päikesepatareid, generaatorid ja tuulikud. Me ise panime üles antennid – saame sputnikelt interneti- ja telelevi. Laadime filme alla ja anname käest kätte. Multifilmidest aga vaid neid, kus pole vägivalda. Vaatame Discoveryt, National Geographicut.

MÕISTVAD MEHED

Meeste koolis õpetame noormehi oma seksuaalenergiat kasutama. Õigel kasutamisel muutub see loominguliseks. Need mehed oskavad koolist – poiste kloostrist – tulles kõike, mis eluks vaja: ehitada, projekteerida, käsitööd teha… Nad ei joo, suitseta ega tõsta häält. Ja peaasi – mõistavad naisi.

HINNATUD NAISED

Kui meie poisid Krasnojarskisse lähevad, siis nad hoiavad meiega sidet. Palju on ka segaabielusid – Krasnojarski ärimehed võtavad meil kasvanud tüdrukuid meeleldi naiseks. Aga enamasti need mehed hakkavad veganiteks, sõidavad meile, ehitavad meie keskkonda suvilaid… Ja oma peas planeerivad: kui mu äri hukkub, siis tean, kuhu tulla.

SUHTED EKSIDEGA

Mõnikord tuleb muidugi ette, et üks või teine leiab uue armastuse – kuid enamasti suudetakse säilitada head suhted lapsevanemate ja inimestena. Olla sõbrad. Ma ise olen teist korda abielus. Esimene naine oli minust 27, teine on 17 aastat noorem. Ka minu esimene naine elab samas kogukonnas koos oma uue mehega.

Mina jõudsingi pereelu mõistmiseni alles vissarionlaste juures – nooremana oli mul nii palju gastrolle, et polnud muuks aegagi. Suhted olid – aga naine ei uskunud mu truudust, isegi kui see nii oli. Siis mõistsin, et just hirmud on need, mis ei luba peret luua. Meil ei ole mehel õigust oma peret maha jätta. Aga kui naine leiab teise ning ta mees teab sellest ja veendub, et naise tunded uue mehe vastu on tõsised, siis mees on kohustatud naise vabaks laskma.

Vadim oma teise abikaasa ja lastega

Vähe sellest – ta peab aitama naisel uut peret rajada. Kuid enne tuleb tal tutvuda naise uue mehega.

Kui mehel on uus pere, siis uus naine peab aru saama, et vastutus eelmise naise eest jääb alles. Näiteks kui eelmisel naisel on solvumine mehe vastu üle läinud ja ta teeb ettepaneku seksvahekorraks, siis uus naine peab mõistma, et mees on selleks kohustatud. See pole truudusemurdmine.

ABIELUVÄLISED LAPSED

Neid sünnib ka meil – aga väga harva. On reegel, et naine ei tohi eitada lapse bioloogilist isa ja laps peab saama temaga suhelda. Kui sünnib laps ja minnakse lahku, siis vastutus selle naise ja lapse eest on ikkagi mehel – seni, kuni naine läheb uuesti mehele. Kui naine ei loo uut peret, siis mees vastutab edasi.

PINGED MAHA!

Meil on eluruumid tõesti väga väikesed ja isiklikku ruumi väga vähe. Nüüd aga ehitame uusi suuremaid ruume, rajame spordiväljakuid, saale, kus lapsed saaksid tantsida. Et neil oleks rohkem ruumi.

See ninapidi koos olek ongi abikaasadele elukool. Informatsioonilises mõttes elame väga puhtas keskkonnas ja oleme väga tundlikud. Seetõttu on me ühisperes reegel: sa ei tohi liiga kaua emotsionaalse pinge all viibida! Kui vead eelmise päeva pinge järgmisse päeva kaasa, on see usklikuna viga – sa pead leidma tee, kuidas 24 tunni jooksul pingest vabaneda.

Pinge tekib sagedamini siis, kui tõlgendame lähedase sõnu valesti. Inimene ütleb midagi, sina lood kuuldust oma peas kujutluse – ja läheb lahti… Pinge võtab maha mehelik lähenemine – sa õigustad teist inimest. Saadad talle mõttes soojust ega arenda oma peas neid konstruktsioone edasi. Aga see on töö.

AVAMEELSELT ARUTADES

Pingete mahavõtmiseks on ka teine meetod. Kui näiteks mees midagi ütleb, mispeale naine solvub, peaks naine mehelt üle küsima, mida too täpselt mõtles. Kui mees keeldub suhteid analüüsimast, siis naisel ei jää muud üle kui õppida meest õigustama. Meil seda aga praktiliselt ei juhtu – kui mees ütleks näiteks, et see jutt on lõpetatud, oleks see väga suur jämedus naise suhtes. Mees võib öelda, et mul pole praegu aega, kuid kindlasti me räägime sellest. Enamasti aga lahendatakse arusaamatus lähemate minutite jooksul. Naise tundemaailm on rikkam kui mehel. Mees peab seda mõistma.

TARGEM NAINE

Kui naine on mehest targem, siis ta ikkagi peab laskma mehel olla nagu kivi – ja ise olema nagu vesi, mis suudab kivist mööda vuliseda.

AVATUD OLEKUGA

Ka meil on mõned nn Itaalia perekonnad, kus üksteise peale häält tõstetakse. Aga mees kutsub siis teised mehed appi – ja naine otsib mõistmist naiste juurest. Oleme väga avatud üksteise suhtes. Naised on ka intiimses mõttes väga avatud. Kuna sekselu on kohutavalt tähtis – mehe ülesanne on seksi kaudu avada naist ja vastupidi –, siis ka koosolekutel arutatakse neid teemasid.

Vahel arutatakse perekondade juhtumeid Mäe peal ühiskoosolekul – neid on kolm korda nädalas. Hommikul, kui koguneme ühisesse ringi, otsustame, kas õhtul tuleb sega-, naiste või meeste koosolek. Me teadvustame: kui naine on heas meeleolus, siis mees suudab teha palju rohkem tööd.